PAOK, eliminată din sferturile de finală ale Conference League, după partida cu Brugge, scor 0-2

PAOK a fost eliminată joi seara, 18 aprilie, din sferturile de finală ale Conference League, deși echipa lui Răzvan Lucescu spera că va întoarce scorul din prima manșă.

PAOK a fost eliminată din sferturile de finală ale Conference League

Belgienii au deschis scorul în minutul 33, prin Ferran Jutgla, fost jucător al Barcelonei, care a reușit să se impună în fața lui Kotarski printr-un șut în colțul stâng al porții.

În minutul 45+4, Jutgla a dublat avantajul echipei, scor 2-0.

În minutul 61, PAOK primise un penalty după un fault comis de Eder Balanta, însă decizia a fost anulată, după analiza camerei VAR.

Drumul echipei conduse de Răzvan Lucescu în Conference League se încheie aici, deși tehnicianul susținea înainte de meci că obiectivul serii este să obțină biletele pentru semifinalele competiției.