Thomas Muller și Aurelien Tchouameni, gluma serii în zona mixtă, după Bayern – Real Madrid 2-2: „Ascultă tactica pentru săptămâna viitoare”. Video

Thomas Muller a făcut gluma serii după remiza spectaculoasă de pe Allianz Arena dintre Bayern și Real Madrid, scor 2-2, în turul semifinalelor din UEFA Champions League. „Veteranul” lui Bayern și Aurelien Tchouameni au oferit imagini savuroase la finalul partidei.

Thomas Muller a mers la interviuri după fluierul de final al lui Clement Turpin. Înainte să înceapă să vorbească, atacantul lui Bayern Munchen l-a văzut la zona mixtă pe Aurelien Tchouameni, mijlocașul lui Real Madrid.

A urmat o glumă inspirată a lui Thomas Muller care a stârnit hohote de râs. „Tchouameni ascultă tactica pentru săptămâna viitoare”, au fost cuvintele atacantului în vârstă de 34 de ani.

La scurt timp, Aurelien Tchouameni a intrat în cadru și a contribuit la gluma serii după Bayern Munchen – Real Madrid. Cei doi au dat mâna prietenește, iar Thomas Muller a continuat să dea declarații la microfonul CBS Sports.

🗣 Thomas Müller’in canlı yayın şakası: Tchouameni sıradaki maçın taktiklerini dinliyor!😅 #UCL

pic.twitter.com/fAfSCSQmsM

— Fanatik (@fanatikcomtr) April 30, 2024

Ce a spus Tchouameni după Bayern – Real Madrid 2-2: „Suntem într-o situație bună”

Vinicius Junior a deschis scorul în minutul 24 după o pasă genială a lui Toni Kroos. Real Madrid a intrat în avantaj la cabine. Startul reprizei secunde i-a aparținut lui Bayern Munchen care a reușit să răstoarne rezultatul prin Sane și Kane.

Același Vinicius Jr. a reușit să marcheze pentru Real Madrid și să stabilească scorul final după un penalty obținut de Rodrygo. „Pentru mine cel mai important este să merg acasă, în fața fanilor noștri. Ne pregătim de meciul cu Cádiz și apoi de Liga Campionilor.

Nu cred că am început bine în repriza secundă, când am primit două goluri. Trebuie să facem mai bine pe Santiago Bernabeu. Până la urmă ne-am luptat până la final și cred că suntem într-o situație bună.

Returul este pe Bernabéu. Pentru mine important este să ajut echipa, bineînțeles că prefer să joc la centru, dar și în apărare dau totul și trebuie să continui așa”, a declarat Aurelien Tchouameni, citat de Marca.

Tchouameni a fost integralist la mijlocul terenului contra lui Bayern Munchen. De cealaltă parte, Thomas Muller a fost titular și a fost înlocuit în minutul 80 de Thomas Muller cu Serge Gnabry.