Un meci de fotbal din Liga 3 s-a întrerupt 40 de minute pentru a permite unui elicopter SMURD să aterizeze pe teren pentru a prelua în pacient în stare gravă

Meciul de la Târgu Cărbunești, județul Gorj, din seria a 7-a a Ligii II, desfășurat vineri, 6 octombrie, a fost întrerupt, în minutul 83, pentru a i se permite unui elicopter SMURD să preia un pacient aflat în stare gravă de la spitalul din localitate, a informat pagina de Facebook a clubului.

În minutul 83, partida Gilortul Târgu Cărbunești – FCU Craiova 2 a fost întreruptă, deoarece un elicopter SMURD a aterizat pe suprafața de joc pentru a prelua un pacient adus cu ambulanța de la spitalul din oraș.

Arbitrul jocului, Alexandru Suvar din Sibiu, a permis reluarea partidei după 40 de minute de așteptare pentru efectuarea tuturor procedurilor medicale.

Partida se întrerupsese la scorul de 2-1 pentru gazde, care, până la final, au mai reușit să înscrie o dată.