Vântul a contribuit la un gol din propria jumătate în MLS. Reușită incredibilă în prelungirile meciului (VIDEO)

Chicago Fire a învins-o pe CF Montreal cu 4-3, iar golul victoriei a fost marcat de Kellyn Acosta din propria jumătate, în prelungirile jocului, cu o contribuție majoră din partea vântului.

Gol din propria jumătate în MLS

Chicago Fire și CF Montreal erau la egalitate în prelungirile partidei din MLS, când Kellyn Acosta a înscris un gol de poveste.

Mijlocașul american al gazdelor a șutat din propria jumătate, cu aparenta intenție de a arunca mingea la bătaie. Vântul i-a dat balonului un efect neașteptat, iar acesta l-a prins pe portar pe picior greșit.

Cu acest gol, Chicago Fire a câștigat duelul cu 4-3 și a obținut prima victorie a sezonului.

CF Montreal are șapte puncte, trei peste Chicago Fire, și este pe locul 3, dar ar putea să mai coboare până la finalul rundei.