Eduard Rădăslăvescu, schimbat după 28 de minute în Farul – FCSB! Cum au reacţionat coechipierii și Charalambous. Video

FCSB a început modest confruntarea de la Ovidiu cu Farul Constanţa. “Marinarii” au scăpat de două ori periculos în banda dreaptă, acolo unde Creţu şi Rădăslăvescu au avut mari probleme cu adversarii direcţi.

Eduard Rădăslăvescu, schimbat după 28 de minute în FCSB – Farul!

Dar, după 29 de minute, Eduard Rădăslăvescu a fost înlocuit. Mijlocaşul ofensiv de care Charalambous spunea înaintea meciului că este în formă, a apucat să atingă de câteva ori mingea şi a fost înlocuit cu Tavi Popescu.

Coechipierii lui Rădăslăvescu au venit la el şi l-au îmbrăţişat, în momentul în care a fost înlocuit. Elias Charalambous a fost mai reţinut faţă de jucătorul său, care a plecat direct la vestiare după ce a fost înlocuit.

Eduard Rădăslăvescu nu a intrat bine în meci. A făcut câteva greşeli în ofensivă şi s-a repliat greu, Creţu fiind surprins descoperit de două ori pe atacurile rapide ale Farului. Dar, Târnovanu a salvat de două ori în situaţii delicate.

Rădăslăvescu, transferat de la Farul!

Rădăslăvescu a fost crescut de Farul Constanţa şi vândut la FCSB în vara anului 2022 pentru 800.000 de euro. Până acum, fotbalistul nu a confirmat, dar a intrat în cursa pentru un loc de titular datorită regulii U-21.

Titularul “under” de la FCSB, Alexandru Pantea, s-a accidentat grav la un antrenament, suferind o ruptură a ligamentelor încrucişate. Astfel, roş-albaştrii au rămas cu variantele Tavi Popescu, Eduard Rădăslăvescu şi Andrei Pandele.

Gigi Becali: “Vine Rădăslavescu peste două săptămâni și veți vedea voi”

Gigi Becali a anunţat încă din urmă cu două săptămâni că Eduard Rădăslăvescu va începe ca titular meciul cu Farul Constanţa. Dar, se pare că tot patronul roş-albaştrilor l-a scos imediat din teren:

“Dacă am câștigat, nu poți zice nimic de Octavian Popescu. Vine Rădăslavescu peste două săptămâni și veți vedea voi”, a fost anunţul lui Gigi Becali după meciul cu Sepsi, scor 1-0.

Eduard Rădăslăvescu a intrat foarte nervos în meci. Mijlocaşul ofensiv a fost surprins de camerele de luat vederi în timp ce se înjura cu fanii “marinarilor”, la o aruncare de la margine pentru FCSB.