PAOK a pierdut manșa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Răzvan Lucescu va putea schimba totul în retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finală din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie.

PAOK, misiune grea în Belgia

Pentru prima manșă, PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, după turul precedent în care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obținuse în tur scor 0-2.

În partida disputată joi seara, formația gazdă a reușit să deschidă scorul după doar șapte minute. Vetlesen a marcat golul de 1-0, din pasa lui Jutgla. De atunci și până la finalul meciului, PAOK a încercat să egaleze scorul, sperând la o victorie în deplasare.

Deși formația belgiană a ieșit victorioasă joi seara, PAOK va putea schimba totul în meciul de săptămâna viitoare, din Grecia, pentru calificarea în semifinalele UEFA Europa Conference League, scrie Eurosport.