Primele locuri din sferturile UEFA Champions League, ocupate de Bayern și PSG. Kane și Mbappe, performanțe formidabile

Primele locuri din sferturile UEFA Champions League (UCL) au fost ocupate în această seară de Bayern Munchen, 3-0 (2-0) cu Lazio, și Paris Saint-Germain, (2-1) cu Real Sociedad, care s-au impus în retur fără niciun fel de problemă.

Bayern și PSG ocupă primele locuri din sferturile UCL

Formația franceză s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Real Sociedad. Cele două goluri au fost marcate de Kylian Mbpappe, în minutele 15 și 56, iar punctul pentru gruparea spaniolă a fost adus de Merino, în penultimul minut.

Bayern Munchen a avut ceva de muncă pentru a ajunge între cele mai bune opt echipe de pe continent, având în vedere că Lazio s-a impus, pe teren propriu cu 1-0, informează realitateasportivă.net.

De asemenea, Bayern a atacat încă din primul minut și doar datorită lui Provedel tabela a rămas nemodificată mai bine de 30 de minute. Lazio a pierdut o ocazie care schimba soarta meciului, prin Immobile, care a trimis cu capul, însă pe lângă poartă.

Kane a deschis scorul, în minutul 39, cu capul, după un șut ratat al lui Guerrerio. De neașteptat, Muller a dus scorul la 2-0, tot cu o lovitură de cap.