Radu Drăguşin a debutat la Tottenham, în remiza de la Manchester United. Cum s-a descurcat internaționalul român

Echipa engleză Tottenham a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 2-2, cu Manchester United, în etapa a 21-a din Premier League. La „Spurs” a debutat şi fundaşul român Radu Drăguşin, 21 de ani, transferat în această săptămână de la Genoa pentru 31 de milioane de euro, informează Gazeta Sporturilor.

Manchester United a început pe Old Trafford și a deschis scorul în minutul 3, prin atacantul suedez Rasmus Hojlund. Londonezii au egalat, în minutul 19, prin brazilianul Richarlison. „Diavolii” au terminat prima repriză în avantaj, după golul lui internaționalului englez Marcus Rashford (40). Tottenham a egalat imediat din nou, prin uruguayanul Rodrigo Betancur (46).

Radu Drăguşin a debutat în Premier League, fiind trimis în teren de antrenorul Ange Postecoglou în minutul 85, în locul lui Oliver Skipp.

Stoperul naționalei a jucat timp de 11 minute, meciul având 6 minute de prelungire.

Internaționalul „tricolor” nu s-a complicat la debut. A atins mingea de 10 ori și a oferit 8 pase precise, toate la cel mai apropiat coleg. Nu a greșit nimic, la final fiind încurajat de Postecoglou.

În clasament, Tottenham se află pe locul 5, cu 40 de puncte, iar Manchester United este pe locul 7, cu 32 de puncte.