Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la Miami Open, după un meci fulger cu Sloane Stephens

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la Miami Open, după meciul cu Sloane Stephens care a durat mai puțin de 60 de minute în turul 2. Meciul a fost oprit vineri din cauza condițiilor meteo nefavorabile, dar a fost reluat sâmbătă, încheindu-se cu victoria româncei, scor 6-2, 6-1.

Sorana Cîrstea, în turul 3 la Miami Open, scor 6-2, 6-1

Meciul dintre Sorana Cîrstea și Sloane Stephens s-a întins pe două zile, din cauza condițiilor meteo nefavorabile din Florida. Românca a început perfect, făcând 4-0 în primul set în doar 13 minute. După 22 de minute de joc, la 5-2 în prima manșă, partida a fost oprită din cauza ploii, scrie Eurosport.

Sorana Cîrstea a început bine și reluarea meciului de sâmbătă, câștigând setul pe care îl începuse vineri, scor 6-2.

În setul secund, românca a reușit să aibă 4-0 pe tabelă după doar câteva minute de joc. Ulterior s-a făcut 5-0, iar Stephens și-a câștigat serviciul, pentru 5-1. Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la Miami Open după ce a dus scorul la 6-1.

În turul 3 de la Miami Open, Sorana se va duela cu Daria Kasatkina.