A vízellátás biztosítása az elsődleges Tusnád községben

A vízellátás biztosítása az elsődleges Tusnád községben

Minden feltétel adott a Csíkszentsimon és Tusnádfürdő közötti új vízvezeték építésére, amely ha elkészül, rossz emlékké változtatja az elmúlt évek ismétlődő csőtörései miatti akár több napos vízhiányt – a rendelkezésre álló finanszírozás mellett az összes engedélyt beszerezték.

A fürdővároson kívül legalább ennyire érdekelt a beruházásban Tusnád község is, amelynek települései, Verebes, Tusnád és Újtusnád szintén a rendszeresen meghibásodó ellátóvezetékből jutnak vízhez.

Ez az új vezeték elkészülte után sem változik, a községnek viszont szüksége van megfelelő víztartályok telepítésére, enélkül ugyanis az érvényes szabályozások szerint nem lehet a fővezetékre csatlakozni. Mint Molnár József tusnádi polgármestertől megtudtuk, a tartályokat el fogják készíttetni, esetükben viszont ennél többről is szó van, ugyanis

a községi vízhálózat üzemeltetését a tusnádfürdői Goscom Kft. hatásköréből a Harvíz Rt. regionális szolgáltatónak adják át.

Ennek előzménye, hogy a községben elkészült szennyvíztisztítót, és a csatornahálózatot már öt éve a Harvíz üzemelteti, és az érvényes szabályozások szerint egy településen nem lehet két különböző üzemeltetője a víz- illetve szennyvízhálózatnak – ismertette az elöljáró.

Hozzátette,

a vizet továbbra is a Goscomtól kapják, a fővezetékből, ezt szerződés alapján a Harvíz vásárolja meg, és szolgáltatja tovább.

Mindhárom faluban a csatlakozásoknál fogyasztásmérőket, nyomáscsökkentőket szereltek fel, így lehet követni a települések fogyasztását – tudtuk meg.

Arra is kitért, hogy a község részese lesz a Harvíz Rt. kezdődő óriásprojektjének, amelynek részeként víz- és szennyvízhálózatokat bővítenek Hargita megye számos településén, és egy új vízvezeték is készül az alcsíki községek számára, a szépvízi víztározóból juttatva el a vizet az igénylőknek. Ehhez is szeretnének csatlakozni, annak érdekében, hogy több forrásból is biztosítani tudják a község vízellátását.

Azt gondolom, jobb több lábon állni vízbiztonság szempontjából, ez a legfontosabb számunkra, mert ha hosszú távon gondolkodunk, egyre több a száraz időszak, a téli csapadék kevés, és alternatív megoldásokon is kell gondolkodnunk

– húzta alá a polgármester.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *