Atalanta, surpriza serii în Europa League. Victorie detașată în meciul cu Liverpool, scor 3-0

Atalanta a surprins joi seară, 11 aprilie, în deplasare, în manșa tur a sferturilor Europa League, obținând o victorie detașată cu Liverpool.

Atalanta a învins-o pe Liverpool în manșa tur a sferturilor Europa League

Formația din Bergamo a câștigat detașat în manșa tur a sferturilor Europa League, 3-0, pe Anfield.

Scorul de pe Anfield a fost deschis de Scamacca, în minutul 38, ducându-și echipa în avantaj. Al doilea gol a fost marcat tot de Scamacca, după o fază superbă a oaspeților, în minutul 61, iar cel de-al treilea gol al formației din Bergamo a fost marcat de Pasalic, în minutul 83.

Rezultatul șocant din Europa League ar putea reprezenta ultimul joc al lui Jurgen Klopp în cupele europene pe Anfield, scrie as.ro.