Bayern Munchen, în semifinalele UEFA Champions League, după meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a învins-o pe Arsenal, calificându-se astfel în semifinalele UEFA Champions League.

Bayern Munchen s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League

În minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superbă, după ce Musiala a șutat din afara cercului, dar Raya a respins în lateral.

În repriza secundă, în minutul 63, Guerreiro și-a dus echipa în avantaj, după ce a centrat la limita careului de șase metri, iar Kimmich a apărut și l-a executat pe Raya cu o lovitură de cap puternică.

În minutul 87, Bayern a mai avut o ocazie excelentă, când Musiala a pătruns în careul advers, însă a intrat în unghi, iar portarul lui Arsenal l-a blocat, scrie digisport.ro.

Meciul s-a încheiat cu victoria lui Bayern, care s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League, scor 1-0.